Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Zespół Szkół Zawodowych - Centrum Kształcenia Praktycznego w Drawsku Pomorskim
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Siedziba Schroniska Młodzieżowego mieści się w budynku Internatu Zespołu Szkół Zawodowych w Drawsku Pomorskim.

      Do schroniska należą również tereny przyległe, a więc pole namiotowe wraz z niezbędną infrastrukturą. Przed budynkiem znajdują sie boiska do siatkówki, badmingtona oraz koszykówki. Jest również wydzielone miejsce na ognisko.

      Możemy poszczycić się tym, iż od ponad 10 lat prowadzimy stałą współpracę ze Stowarzyszeniem Wspólnota Polska. Organizujemy kolonie dla dzieci z rodzin polskich mieszkających za granicą. Gościły u nas między innymi grupy z Kanady, Danii, Kazachstanu, Rosji, a nawet tak egzotycznych krajów jak Zjednoczone Emiraty Arabskie.

      Niewątpliwym atutem schroniska jest jego lokalizacja zdala od ruchliwych szlaków komunikacyjnych, a jednocześnie blisko centrum miasta. Tuż obok przepływa rzeka Drawa znana ze swoich uroków amatorom spływów kajakowych. Kolejną atrakcją jest znajdujący się w odległości ok 200 m park miejski im. Fryderyka Chopina pełen zacisznych alejek.

      Miasto Drawsko leży w samym sercu Pojezierza Drawskiego, które swoim urokiem dorównuje Mazurom. Ciągnie się tu wiele szlaków turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych oraz wspomniany już wcześniej szlak kajakowy imienia kardynała Karola Wojtyły.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: 07-02-2008 10:11
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 07-02-2008
Ostatnia aktualizacja: - 07-02-2008 10:11